12:49   SUÇÜSTÜ YAKALANDI   12:41   UYUŞTURUCU SATICISI GÖZALTINA ALINDI   12:17   CEPÇİLİK YAPAN KADIN YAKALANDI   16:01   SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI   15:55   DEAŞ ŞÜPHELİLERİ GÖZALTINA ALINDI   10:54   TARSUS’TA İKİ YANGIN BİRDEN ÇIKTI   18:03   TARSUS İDMAN YURDU, KARATAY TERMAL 1922 KONYASPOR MAÇ SONUCU   17:55   İÇEL İDMANYURDU, AĞRı 1970 SPOR MAÇ SONUCU   17:47   MADEN OCAĞI TEHLİKE SAÇIYOR   17:44   SÜT ÜRETİCİLERİ ÇIKMAZDA   14:05   EN DÜŞÜK MAAŞLARI 5 BİN 200 LİRA OLACAK   13:51   EVLERİNDE TADİLAT ÇALIŞMASI YAPILIYOR   13:58   “BEDEN VE RUH SAĞLIMIZ BİR BÜTÜN İÇİNDE İLERLİYOR”   13:47   GEÇEN 537 BİN 298 TON ASFALT KULLANILARAK MERSİN YOLLARINA KAVUŞTU   18:55   MECLİSTE OTOGAR GERGİNLİĞİ   12:28   POLİS EKİPLERİNDEN 35 ADRESE BASKIN   12:16   TELEFON DOLANDIRICILARI YAKALANDI   11:33   UYUŞTURUCU SATICILARI YAKAYI ELE VERDİ   14:22   NEDEN BU KADAR ÖFKELİ VE TAHAMMÜLSÜSÜZ?   10:20   CEP TELEFONU KAMERASINA SANİYE SANİYE YANSIDI  
 
 
 
 
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞܒNÜN ORTAK PROJELERİNDEN BİRİ OLAN KARGEM’İN TANITIM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ


Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin tanıtım etkinliğine katıldı. Merkezin kente ve ülkeye hayırlı olması dileğinde bulunan Başkan Vekili Gülcan Kış, Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri Kariyer Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “İş gücü piyasasını koordine eden bir belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Tarih : 4 Kasım 2021 Perşembe 11:22

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından meslek liseleri düzeyinde kurulan Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (KARGEM) tanıtım etkinliğine katıldı. Başkan Vekili Gülcan Kış, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri Kariyer Merkezi’nin önemine dikkat çekerek, “İş gücü piyasasını koordine eden bir belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz” diye konuştu.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış’ın yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan ve çok sayıda meslek lisesi öğrencisi katılım gösterdi.

VALİ SU: “ÇAĞIMIZDA HER GÜN YENİ MESLEKLER ORTAYA ÇIKIYOR”

Mersin Valisi Ali İhsan Su, KARGEM’in rolüne değinerek teknoloji ile dünyanın hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığını söyledi. “Teknoloji gelişiyor. Çağımızda her gün yeni meslekler ortaya çıkıyor, bir taraftan da bazı meslekler bitiyor” ifadelerini kullanan Vali Su, KARGEM’in bu nedenle önemli olduğunu ve gençlere gelecekleri konusunda yardımcı olacağını kaydetti.

BAŞKAN VEKİLİ GÜLCAN KIŞ: “BU GURURU KENTİMİZ ADINA HEPİMİZ YAŞIYORUZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer adına protokolü ve öğrencileri selamlayarak konuşmasına başlayan Başkan Vekili Gülcan Kış, Kariyer Geliştirme Merkezi’nin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri kutladı.

Gülcan Kış, ekonomik büyüme ve gelişmenin ancak doğru insan kaynakları ve politikaları ile yaratılabileceğini belirtti. Günümüzün en önemli sorunlarının başında gelen istihdam ve işsizlik sorununa karşı hayata geçirdikleri Kariyer Merkezi hakkında bilgiler vererek “Kariyer Merkezi’nin hayata geçmesinden kısa bir süre sonra kentimizdeki kamu kurum ve kuruluşları;  üniversitelerin yanı sıra ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı İş gücü Piyasası Koordinasyon Kurulu oluşturuldu. Toplam 36 kurum ve kuruluş temsilcisinin aktif olarak içinde yer aldığı bu kurul, çok önemli çalışmalara imza atıyor. Bir taraftan kurumlar arası iş birliğini en üst seviyede tutuyor, bir yandan da piyasanın ihtiyaçlarına yönelik ortak projelere imza atmanın mutluluğunu hepimize yaşatıyor. Bu gururu kentimiz adına hepimiz yaşıyoruz." sözlerine yer verdi.

“İŞ GÜCÜ PİYASASINI KOORDİNE EDEN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORUZ”

Pandemi süreci ile birlikte dünyada bir değişim süreci yaşandığını dile getiren Gülcan Kış, ekonomiden sosyal hayata, eğitimden sağlığa birçok alanda değişimler yaşandığına dikkat çekti. Gülcan Kış, “Böylesine bir eşikte; Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizdeki 4 üniversite ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber ‘Online Kariyer Günleri’ projesini gerçekleştirdik. 16 programda, toplam 3 bin öğrenciye ulaşarak geleceğin meslekleri üzerinde farkındalık uyandırdık. İlk defa Dijital Katılım Belgesi uygulamasını başlatarak öğrencilerimizin özgeçmişlerine katkı sağlamaya çalıştık” ifadelerini kullandı. Başkan Vekili Gülcan Kış, uzun süredir üzerinde çalıştıkları  ‘Yetenek Dönüşüm Projesi’ne de değinerek, projede yürütecekleri hizmetlerle Türkiye’de ilk defa bir paket hizmet sunmayı hedeflediklerini söyledi. “Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in öncülüğünde, iş gücü piyasasını izleyen değil koordine eden bir belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz” ifadelerini kullanan Gülcan Kış, Kariyer Merkezi’nin Milli Eğitim Müdürlükleri arasında bir ilke imza atarak oluşturduğu KARGEM’in kuruluşunda etkin bir rol model olduğunu, bunun da kendilerine büyük bir gurur yaşattığını vurguladı. 

BAŞKAN VEKİLİ GÜLCAN KIŞ, GENÇLERE TAVSİYELERDE BULUNDU

Başkan Vekili Gülcan Kış, son olarak salondaki öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:

“Sevgili gençler; değiştiremeyeceğiniz bir geçmiş geride dururken, şekillendirip sahip olabileceğiniz bir gelecek sizleri bekliyor. Kendinizi ve kariyerinizi yönetin ki, dünyayı yönetecek gücünüz olsun. Aynı zamanda bir iş insanı olarak sizlere tavsiyem; hayatınızda iyilik yapma fırsatını asla kaçırmayın, yeteneklerinizle insanların saygısını ve sevgisini kazanın. Doğru insanlarla iş arkadaşlığı yapın, iş arkadaşlarınızın sorunlarını çözme fırsatını kaçırmayın. Her zaman iyi bir takım üyesi ve iyi bir iş arkadaşı olmayı hedefleyin ve yaptığınız işte daima mutlu olun. Zira mutlu değilseniz ve o iş için bir tutkunuz yoksa başarısız olmanız kaçınılmazdır. Unutmayın, kariyer yolculuğu hep küçük adımlarla başlar. Etkinliğimizin, başlangıç adımınıza katkıda bulunmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; KARGEM’in gençlerimizin kariyer yolculuklarında daima yanında olacağını çok iyi biliyor, iş birliğine dayalı daha nice başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyorum. KARGEM’in kentimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise gençlerin ülkenin umudu olduğunu belirterek, KARGEM’i gençlerin katkılarıyla oluşturduklarını ve her daim gençlerin yanında olacaklarını ifade etti.


Paylaş :
 
Etiketler :  kargem, açılış, tanıtım, vali, büyükşehir

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA