13 Temmuz 2024 Cumartesi16:30   AKKUYU NGS’DEKI KONTEYNERDE YANGıN ÇıKTı   14:46   MOTOSIKLET SÜRÜCÜLERI GÜVENLI SÜRÜŞ BECERILERINI GELIŞTIRIYOR   13:34   MERSIN’DE BAĞıMLıLıKLA MÜCADELE SÜRÜYOR   12:56   MERSIN VALISI PEHLIVAN: "İHRACATıNı YÜZDE 17 GIBI BIR NISPETLE EN ÇOK ARTTıRAN IL OLDUK"   12:49   TARSUS’TAKI DEZAVANTAJLı BÖLGELERDE HAVUZ KEYFI   12:07   AKDENIZ’DE PROJE EĞITIM VE UYGULAMA MERKEZINDE KURSLAR BAŞLıYOR   11:59   MERSIN VALISI PEHLIVAN, GÜLNAR’DA   11:51   TARSUS’TA SON KULLANMA TARIHI GEÇMIŞ ÇOK SAYıDA ÜRÜN ELE GEÇIRILDI   11:36   TARSUS’TA ’YAZ OKULU’ KURSLARı BAŞLADı   11:21   ’HELLO MERSIN’DE YAZ DÖNEMI KURSLARı BAŞLADı   11:09   MERSIN’DE ARANAN 79 ŞAHıS YAKALANDı   11:06   MUT’TA KAYıSı REKOLTESI 200 BIN TON OLARAK GERÇEKLEŞTI   10:49   AŞıRı SıCAKLARDAN KAÇAN TATILCILERIN YERINI GURBETÇILERIN DOLDURMASı BEKLENIYOR   09:38   MERSIN’DE ’İKLIM MERSIN TOPLANTıSı’ DÜZENLENDI   09:00   KONTROLDEN ÇıKAN LIMON YÜKLÜ KAMYON DUVARA ÇARPTı: 1 YARALı   19:19   VATANDAŞ SIRA BULMAZKEN TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE DEVREYE ALINMIYOR   18:02   MIDE BALONU OPERASYONUNDA HAYATıNı KAYBEDEN ÜNIVERSITELI GENCIN GÖRÜNTÜLERI ORTAYA ÇıKTı   16:50   TARTıŞTıĞı MÜŞTERISINI ÖLDÜREN KÖPEK EĞITMENINE 16 YıL 8 AY HAPIS CEZASı   15:53   ÇAKıR: “BAŞARı HIKAYENIZ, MERSIN EKONOMISI IÇIN ÇOK ÖNEMLI”   14:54   GÜNEYKENT MEZARLıĞı 50 DÖNÜM GENIŞLIYOR  
 
 
 
 
Büyükşehir Belediyesinin kurs merkezlerinde yıllık planlar hazırlanıyor
   

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ’eğitimde fırsat eşitliği’ sağlamak amacıyla kentin dört bir yanına açtığı kurs merkezlerinde değerlendirme ve yeni döneme hazırlık toplantıları gerçekleştirildi. Dönem boyunca işlenen dersler ve yapılan uygulamalarla ilgili değerlendirmede bulunan öğretmenler, yeni döneme daha iyi şekilde hazırlanabilmek için fikir alışverişinde bulundu.

 

Tarih : 29 Haziran 2024 Cumartesi 13:11

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde il genelinde hizmet veren11 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve 18 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kurs merkezinde eğitim veren öğretmenler, branşlarına göre toplantılar gerçekleştirerek, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılını değerlendirdi, rapor oluşturup yeni müfredatı inceledi. Toplantılarda 2024-2025 Eğitim-Öğretim yılı için plan oluşturulurken, müfredata uygun şekilde ders saatlerinin planlanması, ders içi kullanılabilecek materyaller ve anlatım yöntem ve teknikleri ele alındı.

 

"Öğretmenlerimiz, bize yol haritası olacak yıllık planları hazırlıyorlar"

Sosyal Hizmetler Dairesi'ne bağlı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, Büyükşehir Belediyesine bağlı 11 YKS ve 18 LGS kurs merkezinde görev yapan öğretmenlerle sene sonu zümre toplantıları gerçekleştirdiklerini belirtti. Öğretmenlerin yıl içerisinde yaptıkları faaliyetleri değerlendirdiklerini anlatan Karakuş, "Öğretmenlerimiz gelecek yıl için bize yol haritası olacak yıllık planları hazırlıyorlar. Ne zaman hangi etkinlikleri yapacağımızı belirliyorlar. Bizler de geçmiş yıldan varsa eksiklerimizi tamamlamak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz" dedi.

 

"Toplantının hem bize, hem de öğrencilere faydası var"

Aydıncık Kurs Merkezi'nde matematik öğretmeni olarak görev yapan Özlem Gülbaşar da toplantılarda, yeni dönemde dersleri daha verimli hale getirebilmek için neler yapılabileceği hakkında konuştuklarını ifade etti. Gülbaşar, "Ders işleyişimiz hakkında güzel bir değerlendirme yaptık. Bunları zümre arkadaşlarımızla yaptığımız için fikir alışverişlerimiz kuvvetli oluyor. Her maddeye eklemek istediklerimiz çoğalıyor ve ortaya çok güzel şeyler çıkıyor" diye konuştu.

Aydıncık Kurs Merkezi'nde matematik öğretmeni olarak görev yapan Burcu Sert ise bu tür toplantıların öğretmenlerin kaynaşması ve birlikte hareket etmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, "Toplantının hem bize, hem de öğrencilere faydası var" diye konuştu.

Paylaş :
 
Etiketler :  Mersin, kurs, eğitim

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
   MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA