15 Nisan 2024 Pazartesi10:58   YAYLA VE KÖYLER BAHARLA YEŞILE BÜRÜNEREK RENKLENDI   10:57   BAŞKAN SEÇER’DEN SMA HASTASı MEHMET BEBEĞE DESTEK   10:51   MERSIN’DE “MERCEK-17” OPERASYONU DÜZENLENDI   10:48   ÇBK MERSIN SEZONU 4. OLARAK TAMAMLADı   10:45   ŞAMPIYON FENERBAHÇE   10:43   GAMBIYA’DAN GELDI, ’EN IYI KANAT OYUNCUSU’ SEÇILDI   10:37   MSK DOLUDIZGIN   11:15    “BAYRAM, DAYANıŞMA RUHUNU ÖN PLANA ÇıKARSıN”   11:14   BAŞKAN SEÇER, BÜYÜK AILESI ILE IFTARDA BAYRAMLAŞTı   11:13   MERSIN RAMAZAN BAYRAMı’NA HAZıR   11:12   MERSIN’DE ÇıKAN YANGıNDA 6 YAŞıNDAKI ÇOCUK HAYATıNı KAYBETTI   11:08   6. TOUR OF MERSIN ULUSLARARASı BISIKLET TURU TÜM HEYECANıYLA SONA ERDI   13:13   MARDİNLİ İŞ İNSANI KADAK’TAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI   16:02   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYIĞIT, MAZBATASıNı ALDı   16:01   BAŞKAN YıLDıZ, MAZBATASıNı ALDı   15:59   MERSIN’DE ARANAN 87 ŞÜPHELI YAKALANDı   13:19   ’HANıM EVI’, KADıNLARıN SOSYALLEŞTIĞI MERKEZ HALINE GELDI   13:18   MERSIN’DE YANARAK ÖLEN 3 KIŞININ CENAZELERI ADLI TıP KURUMUNA GÖNDERILDI   13:16   DEM PARTI’NIN EŞBAŞKANLARı MAZBATALARıNı ALDı   10:59   MERSIN’DE 2’SI EVDE, BIRI ARAÇTA OLMAK ÜZERE 3 KIŞI YANARAK ÖLMÜŞ HALDE BULUNDU  
 
 
 
 
“Birileri halkımıza kirli bir oyun kurmak istiyor”
   

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Akdeniz’in çok değerli bir ilçe olduğunun altını çizerek; “Akdeniz artık festivallerle, kardeşlikle, barışla, muhabbetle anılsın istiyoruz. Biz terör, çatışma istemiyoruz. Biz sevgi, barış istiyoruz. Birileri vatandaşa bir oyun kuruyor. Sizi bir yerlere yönlendirmeye çalışıyor. Bunlara karşı uyanık olalım. Çünkü 15 yıl burayı yönetenler yeniden gelirse düşünceleri belli” dedi.

 

Tarih : 29 Mart 2024 Cuma 11:26

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, seçim gezileri kapsamında esnafla buluşmaya devam ediyor. Mersin Sanayi Sitesi yönetimini ziyaret eden Başkan Gültak, daha sonra sanayi esnafıyla buluştu. Esnafı gezerek hayırlı işler dileyen Gültak, 31 Mart’ta destek istedi. Kuvayi Milliye Caddesi üzerindeki esnafla da buluşan Başkan Gültak, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Halkın sıcak ilgisiyle karşılaşan Gültak, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. Günün sonunda Karacailyas sakinleriyle iftarını açan Gültak, 5 yılda yaptıkları hizmetleri anlatarak seçmenlerden destek talep etti.

 

“HERKESE VE HER KESİME EŞİT YAKLAŞIYORUZ”

Seçimlere 2 gün kaldığını hatırlatan Başkan Gültak, Pazar günü herkesin vatandaşlık görevini yerine getirmesinin önemine dikkat çekti. Başkan Gültak, 2019 yılında işlerin biraz daha zor olduğunu ifade ederek; “Çünkü o zaman beni yeterince tanımıyordunuz. Çok mücadele ettim. Belki hepinizin gönlüne giremedim ama yine de seçildik. Şimdi işler farklı... Artık Kazanlı’da, Karaduvar’da, Karacailyas’ta, Adanalıoğlu’nda, Barış, Bahçe, Şevket Sümer, Çay, Çilek’te herkes Mustafa Gültak’ı tanıyor. Bir kere Mustafa Gültak ayrımcılık yapmıyor, her yere eşit yaklaşıyor. Biz huzur, barış ve kardeşlik getirdik. Akdeniz’de kavgayı, çatışmayı ve kaosu bitirdik. Çünkü huzur olmadığı zaman hayatın tadı kalmaz. Şu anda da huzurunuzu kaçırmak isteyenler var, onlara dikkat etmeniz gerekir. Pazar günü bir nevi barış, kardeşlik ve huzur oylanacak” diye konuştu.

 

“BİZ BARIŞ, HUZUR İSTİYORUZ, ONLAR TERÖR VE ÇATIŞMA”

Başkan Gültak, Akdeniz’in, huzursuzluk, kavga ve terörle anılmayı hak etmediğinin altını çizerek şöyle konuştu; “Akdeniz çok değerli bir ilçe. Dünyanın en önemli limanlarından biri ve en önemli sahillerden biri bize ait. Havalimanımız bitiyor, limanımız büyüyor. Akdeniz artık festivallerle, kardeşlikle, barışla, muhabbetle anılsın istiyoruz. Biz terör, çatışma istemiyoruz. Biz sevgi, barış istiyoruz. O yüzden dikkatli olalım. Birileri sizlere bir oyun kuruyor. Sizi bir yerlere yönlendirmeye çalışıyor. Bunlara karşı uyanık olalım. Çünkü 15 yıl burayı yönetenler yeniden gelirse düşünceleri belli.

Şimdi ‘şu projeleri filan yapacağız’ diyorlar. Madem yapacaktınız 15 yıl yönettiniz, neden yapmadınız? Bugüne kadar ne yaptınız? Biz söylediklerimizi yaptık, yapıyoruz. Mustafa Gültak söyledi mi yapar! Çünkü yaptıklarımız yapacaklarımızın da teminatıdır. Biz bir 5 yıl daha burada kalırsak, çocuklarınız bizim şemsiyemizin altında büyüyecek. Devletini, Cumhuriyetini, bayrağını, İstiklal Marşı’nı seven bir gençlik olacak. Bu insanların bana saldırmasının en büyük sebebi de bu. Diyorlar ki ‘Bu adam 5 yıl daha kalırsa biz mahallelerimize hükmedemeyeceğiz, herkes Cumhuriyeti, İstiklal Marşı’nı, Mustafa Kemal Atatürk’ü sevecek. Bu yüzden bu adam gitmeli’ diyorlar. Tek dertleri bu… Yoksa Kürtler, Araplar, Yörükler, Zazalar bizim kardeşimiz. Biz çocukların ellerine kalem verdik, onlar taş, sopa verdi. Bu çocuklar yazdıkça, okudukça değişiyor.” (Haber Merkezi)

 

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA