15 Nisan 2024 Pazartesi10:58   YAYLA VE KÖYLER BAHARLA YEŞILE BÜRÜNEREK RENKLENDI   10:57   BAŞKAN SEÇER’DEN SMA HASTASı MEHMET BEBEĞE DESTEK   10:51   MERSIN’DE “MERCEK-17” OPERASYONU DÜZENLENDI   10:48   ÇBK MERSIN SEZONU 4. OLARAK TAMAMLADı   10:45   ŞAMPIYON FENERBAHÇE   10:43   GAMBIYA’DAN GELDI, ’EN IYI KANAT OYUNCUSU’ SEÇILDI   10:37   MSK DOLUDIZGIN   11:15    “BAYRAM, DAYANıŞMA RUHUNU ÖN PLANA ÇıKARSıN”   11:14   BAŞKAN SEÇER, BÜYÜK AILESI ILE IFTARDA BAYRAMLAŞTı   11:13   MERSIN RAMAZAN BAYRAMı’NA HAZıR   11:12   MERSIN’DE ÇıKAN YANGıNDA 6 YAŞıNDAKI ÇOCUK HAYATıNı KAYBETTI   11:08   6. TOUR OF MERSIN ULUSLARARASı BISIKLET TURU TÜM HEYECANıYLA SONA ERDI   13:13   MARDİNLİ İŞ İNSANI KADAK’TAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI   16:02   BAŞKAN ABDULLAH ÖZYIĞIT, MAZBATASıNı ALDı   16:01   BAŞKAN YıLDıZ, MAZBATASıNı ALDı   15:59   MERSIN’DE ARANAN 87 ŞÜPHELI YAKALANDı   13:19   ’HANıM EVI’, KADıNLARıN SOSYALLEŞTIĞI MERKEZ HALINE GELDI   13:18   MERSIN’DE YANARAK ÖLEN 3 KIŞININ CENAZELERI ADLI TıP KURUMUNA GÖNDERILDI   13:16   DEM PARTI’NIN EŞBAŞKANLARı MAZBATALARıNı ALDı   10:59   MERSIN’DE 2’SI EVDE, BIRI ARAÇTA OLMAK ÜZERE 3 KIŞI YANARAK ÖLMÜŞ HALDE BULUNDU  
 
 
 
 
“Bizim belediyeciliğimiz rant değil halk belediyeciliği”
   

Farklı partilerin adaylarını arayarak başarı dileğinde bulunduğundan da söz eden Seçer, “Demokratik bir mücadele içerisindeyiz. Biz herkesin oyunu istiyoruz” dedi. Çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini vurgulayan Seçer, “Çok güzel işler yapacağız. Seçimi kazanacağız. Mezitli’de Ahmet Serkan Tuncer de kazanacak, çok büyük bir oy oranıyla kazanacak. Mersin’de Vahap Seçer kazanacak, tarihi bir farklı kazanacak. Bu iddiayı da buradan ortaya koyuyoruz” diye belirtti.

 

Tarih : 28 Şubat 2024 Çarşamba 11:02

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in Mezitli Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Başkan Seçer, merkezi Mezitli halkıyla birlikte açtı.

Alanı dolduran yurttaşlar, ‘Gençlerin umudu, Mersin’in gururu’, ‘Hizmetin adı Vahap Seçer’, ‘Mersin güzelse sebebi sensin’ ve ‘Memnuniyetle başkanım’ dövizleri ile Başkan Seçer’i karşıladı.

 

BAŞKAN SEÇER: “HEM TARLADA İZİMİZ VAR, HALKTA YERİMİZ VAR”

Konuşmasına açılış törenine gelen coşkulu kalabalığı selamlayarak başlayan Başkan Seçer, siyasetçilerin güzel ve etkili konuşmalar yaptıklarını ancak bazılarının sözlerinin havada kaldığını belirterek “Bunu hep söyleriz, ‘Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’. Siyasetçi güzel konuşur, güzel etkiler ama her güzel konuşan da tarlada izi olan değildir. Biraz havada kalır, boşta kalır. Biz hem güzel konuşuruz, hem tarlada izimiz var, halkta yerimiz var” dedi.

 

“VATANDAŞIMIZA KARŞI SAMİMİYİZ, DÜRÜST DAVRANIYORUZ”

Çalışan, alın teri döken insanların her zaman kazanan taraf olacağını belirten Seçer, vatandaşlara karşı samimi ve dürüst olduklarına dikkat çekerek “Dik duvar yıkılmaz, doğru kalır. Dürüst, çalışkan insanlar kazanır. Biz de çalışıyoruz. Biz de vatandaşımıza karşı samimiyiz, dürüst davranıyoruz. Kulağımıza geliyor, Cumhur ittifakının mensupları iyi niyetli meclis üyeleri ‘Büyükşehir Belediye Başkanı bu parayı nereden buluyor? Bu kadar hizmet yapıyor, biliyoruz. Meclisleri görüyoruz, borç var, harç var, birçok yatırımlar var, darphanesi yok, para da basmıyor’ diyorlar. Biz parayı çalmıyor, çaldırmıyor, israf etmiyoruz. Onun için bu para bereketli, onun için bütün Mersine yetiyor. Bu şekilde de devam edecek” diye konuştu.

CHP’li bir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın başarılarının, partililerini onöre etmesi gerektiğini dile getiren Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanının başarıları, Türkiye’de Mersin isminin duyulması, CHP’li Belediye Başkanı olarak projeleri ile halktaki memnuniyet karşılığı ile yoldaşlarını mutlu etmeli” dedi.

 

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ, GERÇEK BUDUR”

CHP’li hiçbir belediye başkan adayının kimsenin arkasına sığınmadığına dikkat çeken Başkan Seçer, her birinin ‘Özne’ konumunda olduğunu kaydetti. Seçer, “İstanbul’u, Ankara’sı, Adana’sı, Mersin’i, Hatay’ı, Antalya’sı, Aydın’ı; hiçbir adayımız kimsenin arkasına sığınarak büyükşehir seçimlerine gitmiyor. Kendileri bir özne, belediye başkanlıklarında başarısı var. Mersin’de rakibimize bakalım. Belediyecilikte bir özne mi? Tanıyan var mı? Başarısını bilen var mı? Yok. Geçen dönemde Mezitli’den aday olmuş, daha sonra milletvekili adayı olmuş. 2 milletvekili 1’e düşmüş değil mi? Hükümete sığınıp ‘Bizi seçin. Hükümet biziz. Biz bütün imkanları alacağız. Bunu engelliyoruz ama tutamıyoruz. Pencereyi kapatıyoruz bacadan giriyor, bacayı kapatıyoruz kapıdan giriyor, bir yer buluyor’ diyor. Bunlarda böyle bir özgüven yok. Onun için biz birbirimize sımsıkı bağlı olursak bu özneler sizi başarıdan başarıya götürecektir. Güneş balçıkla sıvanmaz, gerçek budur” ifadelerini kullandı.

Yurttaşların boş vaatlere karnının tok olduğunu söyleyen Seçer, “Vatandaşlarımız ‘Boş konuşmaya karnımız tok. Çıkan adaylar bize icraattan bahsetsin bir diğerini karalama değil. Yeni ise ne yapacağını söylesin. Mevcut ise ne yaptığını, ne yapacağını söylesin’ diyor. Biz hem ne yaptığımızı hem ne yapacağımızı söylüyoruz. Biz de malzeme çok” dedi.

 

“CHP’Lİ BELEDİYECİLİK, SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK BUDUR”

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mezitli ilçesi sınırlarında birbirinden önemli çalışmalar yaptıklarını aktaran Seçer, sahilde bulunan Adres Okuma Salonu’ndan söz ederek “Mezitli şanslı. Örneğin dünyanın en güzel okuma salonu Mezitli’de. Şanslısınız gençler. Dünyanın en konforlu, en güzel okuma salonu, Aksini iddia eden varsa çıksın. Belediyecilikte belediyeciliği cazip hale getiren ranttır. Ama bizim belediyeciliğimiz halktır, halk. Halka açtık sahilleri, ranta değil. Dünyanın en güzel restoranını yapmadık sahile, halka açtık. Çocuklarımız gitsin orada eğitim öğretim görsün, onların da hakkı dedik. İşte Cumhuriyet Halk Partili belediyecilik, sosyal demokrat belediyecilik bu olsa gerek” sözlerine yer verdi.

 

“BİZ ATAMIZIN İZİNDEN GİDİYORUZ”

Evde Bakım Hizmeti’nden, öğrencilere otobüs ücretlerinin 1 TL olmasına, çamaşırhaneden mahalle mutfaklarına kadar Büyükşehir’in sayısız hizmetlerinden bazılarına da sözlerinde yer veren Başkan Seçer, “Bu hizmetlerin başka bir örneği yok. Ama Mersinde var. Çünkü; Cumhuriyet Halk Partili, Atatürkçü bir belediye başkanı var. Biz Atamızın izinden gidiyoruz. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’, ‘Geleceğimiz, gençlerin elindedir’, ‘İstikbal gençlerdedir’, bizim felsefemiz budur” şeklinde konuştu.

 

“EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ. BİZ EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ DİYORUZ”

Mersin il genelinde 27 tane Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde toplam 7 bin 200 öğrenciyi LGS ve YKS’ye hazırladıklarını belirten Seçer, “Eğitime önem veriyoruz. Biz eğitimde fırsat eşitliği diyoruz. Vatandaşlarımız çocuklarının eğitimini önemser. Dişinden tırnağından arttırır, yemez, çocuklarına yedirir okula gönderir. Bu çocuklar iyi okullara gitsin. 27 eğitim merkezimiz var. Öyle sadece merkezde göstermelik, günü kurtarmak için değil. 7 bin 200 öğrenciden bahsediyorum. Bir anne baba çocuğunu bir dershaneye gönderse 40-50 bin TL. İşte sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışı, Mersin Büyükşehir Belediyesi bunu sağlıyor. Biz dezavantajlı mahallelerde dershaneler açtık.  Çünkü okumak o çocukların da hakkı. Parası olan çocuğunu gönderebiliyor da olmayan göndermesin mi? O çocuk ne yapacak, bakıp bakıp komşusunun çocuğuna mı imrensin? İşte o zaman devlet ortaya çıkar. İşte onun için belediye var, sosyal demokrat belediyecilik anlayışı var” dedi.

 

“MESKİ’NİN BU BÖLGEDE, YAKLAŞIK 1 MİLYAR 448 MİLYON TL TUTARINDA YATIRIMI VAR”

Konuşmasının devamında Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (MESKİ)

Mezitli ilçesinde yaptığı, yapmakta olduğu ve yapacağı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi aktaran Seçer, “Hiçbir caddemizde su baskını tehlikesi kalmadı. Hepsinin yağmur suyu alt yapısını yaptık. Parayı nereden bulduk? Düşündük, akıllıyız, fikirliyiz, çalmadık, çaldırmadık israf etmedik, hepsini yetirdik. Şimdi Mezitli’nin imarını bitirdik. İmar yoksa yol, altyapı, kanalizasyon, içme suyu, üst yapı yok. Hiçbir şey yok imar yoksa. Ev, işyeri, fabrika yapamazsın. Ama biz imarı da bitirdik. Fındıkpınarı Yaylası’na giden vatandaşlarımız var bu bölgede ve içme suyu sorununu çözdük. MESKİ’nin toplamda, tamamlanan, devam eden projeleri yaklaşık 1,5 milyar liralık yatırımları var. İhalesini yeni bitirdik. Avrupa Birliği kredisi. Tüm içme suyu şebekeleriniz tarihe karışıyor. Mezitli’de eski, asbestli ve sağlığa aykırı boruları tamamen değiştiriyoruz. Yaklaşık 1 milyarlık bir proje. Altyapıya giriyoruz ve altyapıyı bitirdikten sonra tertemiz borulardan içme suyunu alacaksınız” dedi.  Cengiz Topel, Vatan Caddesi ve Yedi Kardeşler’de açmış oldukları bulvarlar hakkında bilgi veren Seçer, durmadan çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

“BİZ HERKESİN OYUNU İSTİYORUZ”

Farklı partilerin adaylarını arayarak başarı dileğinde bulunduğundan da söz eden Seçer, “Demokratik bir mücadele içerisindeyiz. Ne diyoruz? Biz Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanıyız. Ama bakın burada al bayrağımızı simgeleyen ay yıldız var. Şu anda ben belediye başkanıyım. Biz herkesin oyunu istiyoruz” dedi. Çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini vurgulayan Seçer, “Çok güzel işler yapacağız. Seçimi kazanacağız. Mezitli’de Ahmet Serkan Tuncer de kazanacak, çok büyük bir oy oranıyla kazanacak. Mersin’de Vahap Seçer kazanacak, tarihi bir farklı kazanacak. Bu iddiayı da buradan ortaya koyuyoruz” diye belirtti.

 

TUNCER: “1 OY BÜYÜKŞEHİR’DE VAHAP SEÇER BAŞKANIMA, 1 OY DA MEZİTLİ’DE ŞAHSIMA İSTİYORUM”

CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer de Mezitli’yi çiftçisi, genci, esnafı ve emeklisi ile hep beraber kazanacaklarından söz ederek, beraber yöneteceklerini vurguladı. Tuncer, “Gece gündüz demeden çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Herkese eşit hizmet anlamında sadece 1-2 mahalleye değil, 40 mahallenin 40’ına eşit hizmet götüreceğiz. Çiftçinin zorlandığı her anında yanında olacağız. Esnafımızın her derdine en önce biz koşacağız. Emeklinin rahat geçinmesi için elimizden ne geliyorsa bizler yapacağız. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını huzur içerisinde yaşamamızı sağlayacağız” dedi.

Sosyal belediyeciliğin mimarı olan Başkan Seçer’i kendisine örnek alacağından da söz eden Tuncer,  “Mezitli’yi sizlerin desteğiyle Mersin’in parlayan bir yıldızı, Türkiye’de örnek gösterilen bir kent haline getireceğiz. Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in Mersin’e katkıları hiçbir zaman tartışmaya açık bile değildir. Bunu herkes böyle bilsin. Bu güzelliğe güzellik katmak için bir oy Büyükşehir’de Vahap Seçer Başkanıma, bir oy da şahsıma istiyorum” diye konuştu.

 

YILMAZ: “HİZMETİN ADININ CHP BELEDİYECİLİĞİ OLDUĞUNU VAHAP SEÇER BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE YAŞAMIŞ OLDUK”

CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz, Başkan Seçer’in göreve geldiği 2019 yılından bu yana kente yapmış olduğu ve yapacağı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileterek, Mezitli’de başkan adaylarına çok güzel bir ilgi olduğundan söz etti. Yılmaz, “Gerçekten hizmetin adının CHP belediyeciliği olduğunu, sosyal belediyecilik olduğunu bir kez daha Vahap Seçer Başkanımızla birlikte tekrar görmüş ve yaşamış olduk” dedi. Mezitli’de yeni başlangıçlara genç bakış açısıyla yola çıkan ve gençlik yıllarından bu yana örgütün her kademesinde yer alan CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer’e başarılar dileyen Yılmaz, “ ‘Büyükşehir Mezitli el ele, daha nice güzel günlere’ diyorum. Mezitli’ye ve Mersin’e inanıyorum. Vahap Seçer, Mersin Geçer. Mezitli’de Ahmet Serkan Tuncer. Yaşasın başkanlarımız, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” diye konuştu.

Program, merkezin açılışının gerçekleştirilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

MEZİTLİ HALKI BAŞKANI’NIN YANINDA

Başkan Seçer, merkez açılışı öncesi Mezitli Menderes Mahallesi’nde bulunan pazar yerini ziyaret ederek pazar esnafı ve yurttaşlarla buluştu. Pazar gezisinde Seçer’e tam destek veren Mezitli halkı, “Hizmetleriniz için teşekkürler başkanım. Sonuna kadar arkanızdayız” dediler. Seçer de gelecek dönemde de halkın desteğiyle hizmetleri artırarak sürdüreceklerini belirtti. (Haber Merkezi)

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA